Országos Hírajánló: >
Belföld >
Külföld >
Sport >
Gazdaság >
Kultúra >
Nők és Bulvár >
Tv Műsor >
Piactér
Charles Dickens felháborodottsága abból adódna, hogy Twist Olivérjének mondanivalójáról, kulináris élvezetekkel próbálják elterelni a figyelmet. Az hogy ezzel az adott musical marketingjét elősegítették volna, abban bicsaklik meg, hogy több kóstolgató számára kulinárisan olyan kedvező hatást keltettek, mely után képtelenség az árvaházban dolgozó, éhező fiú sorsának dramaturgiáját érzékeltetni.
Ezt a kérdéskört Fabian Aid francia szakács egy kis ironikus lakóinával megpróbálta helyre tenni, amikor kijelentette, hogy a viktoriánus korszak szegényei számára, akiknek nem volt más választásuk, a zabkása jobb volt, mint a semmi. De sajnos a londoni „kozmo görlök” már régóta „zabpehely alapú zabkása” étkezési szindrómában szenvednek, ami dukál a „norbi update” (és ilyen a lap.hu-n is van) étrendhez hasonló fogyókúrás világnyavalyához.
Gyerekkoromba nagytatámnak az ehhez hasonló „semmi ételekről” megvolt a véleménye, amely asszociálja, az update kajafogyasztóknak ebben a körben történő állásfoglalását, miszerint: „Ezzel próbálnád meg húzni a kaszát”. Annyit még hozzátennék, hogy vazze. Csak azért, hogy az éppen művészettörténetet valami négylábú állatnak elképzelő kortársam is értse a szót, és kedvet kapjon egy kis Charles Dickens olvasáshoz.
Végül pedig: a dietetikus vélemény szerint, - az hogy másfél liter „guel” jutott Charles Dickens Twist Olivérének, amitől bizony éhen halna az ember – már nem nagyon mozgathatta meg a kóstolgatók fantáziáját, mert az egzotikumnak számító eledelek mindig is vezették a toplistát. Lehet, hogy hamarosan a mi éttermeink étlapján is rajta lesz a Twist Olivér zabkása.