1988. november 12-én született. A Budapesti Corvinus Egyetem pénzügyi és számviteli szakán tanul. Számára az életben a legfontosabb Isten, a haza és a család.
Körülbelül 10 éve vágott neki a regényírásnak, amit Orsolya a nem csekély fantáziájának tulajdonít. Bemutatkozóját egy Albert Einstein idézettel zárta: "A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.
Zakatol, dübög a metró. Fékez. Zsúfolásig tele van, de azért felszállnak még rá, amennyien csak be bírják préselni magukat.
Emberkonzerv.
Elindul, kapaszkodik a millió munkába igyekvő, s bámulnak előre, talán a gondolataikba merülve, talán valamelyik felragasztott reklám szövegét böngészve.
Öreg néni kerekes szatyrot húzva próbál közelebb jutni az üléssorhoz – talán lesz valaki, aki átengedi a helyét korára való tekintettel.
Iskolás kislány, hátán nehéz kockatáskával már pattan is fel, had üljön most már a néni. Ő persze rögvest le is ül, s egy „köszönöm” kibökése közben panaszkodni kezd a fájós lábára, s arra, hogy mekkora tömeg van, no meg a fiatalok udvariatlanságára: hány meg hány ül nyugodtan, s nem adja át a helyét. Ő mindig átadta, ezt állítja.
- De akkor is csak egy helyre ülne a néni. – feleli a kockatáskás kislány kedveskedő mosollyal, s közben a kapaszkodót el sem érve próbál állva maradni, míg a metró fékez.
A néni persze sértésnek veszi, s neveletlennek gondolja a kisiskolást.
Újra panaszkodásba fog, mert egy leszálló utas meglökte a gurulós szatyrát.
A kislány láthatóan fárad a táska súlya alatt, s lökdösi őt is a nép, nemcsak a néni táskáját.
- Biztos véletlen volt. – válaszolja továbbra is mosolyogva, gyermeki naivsággal, vagy talán optimizmussal.
De mégiscsak túl sok az ember, miért utazik ennyi, miért nem indítanak több járatot…
- Munkahelyre mennek, meg iskolába. – magyarázza kedvesen a kislány iskolás hanglejtéssel, s rákérdez. – A néni?
Hát ő csak a zöldségpiacra siet. …De kell is sietni, mert még elfogy a friss áru…
Na de a lába…, s minden, az egész élet… sorolja tovább a panaszait.
- Mamámnak is mindig fájt a lába. De nem panaszkodott sose. …Ma már nem is fáj neki.
Miért, meg tudták gyógyítani?
- Nem. Meghalt. A néni is meg fog. Csak addig tessék még kibírni! - bátorítja kedveskedően a kislány és leszáll a zsúfolt járműről.
A kutya
Csak kóborolt szerencsétlen sántán, nyomorúságosan lehajtott fejjel, mintha csak szégyellte volna beteg voltát a millió oda se figyelő ember előtt. Szemei mintha nikotinban áztak volna – a vérereket mégis engedte látni a két borzalmas, sárga golyó. Figyelő, halványbarna szembogarai zavartan kapkodtak ide-oda, szinte követve agyonázott kis teste szörnyű tántorgását.
Botladozva igyekezett el a kegyetlennek vélt embertömeg utálkozó pillantásai elől.
Mind olyan szívtelenek… mintha nem az ő hibájukból kellene ilyen tragikus körülmények között élnie.
Egy lombtalan fa alatt látott védelmet, csupán addig kell még elvonszolni magát. Ott már lepihenhet anélkül, hogy az emberek léptükben belerúgnának. Ott nem kell attól félnie, hogy útban lesz, s felébredve valami olyan helyen találja magát, ahonnan menekülni próbál.
Elért a fa tövéig, s lehunyva égő szemeit láz-bágyadtan elterült a finom illatú fű vizes hidegében.
Valami a száját-orrát bántotta, valami furcsa nedv – erre nyitotta ki beteg szemeit. Egy fekete labrador nyalogatta részvéttel teli óvatossággal.
- Kutyus… - nyögte ki talán hallhatatlanul.
sötétség
holdsütötte
lámpafény
fény a sötétben
sötét a fényben
fekete láng
lángfekete
borul
esik
téboly
téved
gondol
gondolsz
ember
érted
világos-e
sötétséged